Vrácení zboží z e-shopu: Kdy máte právo na vrácení peněz?

About You Vrácení Zboží

Právo na vrácení zboží

V České republice máš jako spotřebitel právo odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží bez udání důvodu. To znamená, že můžeš zboží vrátit a získat zpět peníze, i když s ním není nic špatně. Existují ale výjimky, kdy toto právo uplatnit nemůžeš, například u zboží podléhajícího rychlé zkáze, na míru vyrobeného zboží nebo u audiovizuálních děl, u kterých jsi porušil jejich originální obal. Pro vrácení zboží je obvykle potřeba vyplnit formulář pro odstoupení od smlouvy a zaslat ho prodejci spolu se zbožím. Peníze by ti měly být vráceny do 14 dnů od odstoupení od smlouvy.

Lhůta pro vrácení

Zákon ti dává právo se rozmyslet a zboží zakoupené na internetu nebo mimo běžné obchodní prostory prodejce vrátit bez udání důvodu. Tato lhůta je 14 dní a začíná běžet dnem, kdy jsi zboží převzal/a. Během této doby stačí prodejci zaslat oznámení, že od smlouvy odstupuješ. Prodejci pak musíš zboží zaslat zpět nejpozději do 14 dnů od odstoupení. Peníze ti musí vrátit do 14 dnů od doručení odstoupení, a to včetně nákladů na dodání zboží k tobě. Náklady na vrácení zboží prodejci ale hradíš ty, a to i v případě, že zboží nelze vrátit běžnou poštou.

Podmínky vrácení

Vrácení zboží se řídí platnými zákony České republiky. Pokud s nákupem nejste spokojeni, máte právo jej vrátit do 14 dnů od převzetí bez udání důvodu. Zboží musí být nepoškozené, nepoužité a v původním obalu se všemi visačkami. Pro urychlení procesu prosím přiložte kopii faktury a vyplněný formulář pro vrácení zboží, který naleznete na našich webových stránkách. Peníze vám vrátíme do 14 dnů od doručení vráceného zboží na náš sklad. Náklady na vrácení zboží hradí zákazník, s výjimkou případů, kdy je zboží vadné nebo neodpovídá popisu. V takovém případě nás prosím kontaktujte a my vám sdělíme další postup.

Způsob vrácení

Vrácení zboží se řídí platnými obchodními podmínkami a legislativou České republiky. Pokud nejste s nákupem spokojeni, máte právo jej vrátit do 14 dnů od převzetí bez udání důvodu. Zboží musí být nepoškozené, nepoužité a v původním obalu. Pro urychlení procesu prosím přiložte kopii faktury a vyplněný formulář pro odstoupení od smlouvy, který naleznete na našich webových stránkách. Peníze vám vrátíme do 14 dnů od doručení vráceného zboží na náš sklad.

Vrácení peněz

Pokud potřebujete vrátit zboží a získat peníze zpět, postupujte podle těchto kroků. Nejdříve si prostudujte obchodní podmínky prodejce, kde najdete informace o lhůtě pro vrácení a podmínkách. Obecně platí, že máte právo na vrácení zboží do 14 dnů od jeho převzetí bez udání důvodu.

Zboží musí být nepoškozené, nepoužité a v původním obalu. Doporučujeme vám zaslat zboží doporučeně a s potvrzením o odeslání. Po doručení zboží prodejci vám budou peníze vráceny stejnou platební metodou, jakou jste použili při nákupu. Vrácení peněz obvykle trvá několik pracovních dní. V případě potíží s vrácením peněz se obraťte na zákaznickou podporu prodejce.

Vrácení zboží by mělo být stejně snadné jako jeho nákup. Zákazník by se neměl cítit provinile, pokud mu produkt nevyhovuje.

Eliška Dvořáková

Reklamace

V případě, že zakoupený produkt vykazuje vady, máte jako spotřebitel právo uplatnit reklamaci u prodejce. Zákonná lhůta pro uplatnění reklamace je 24 měsíců od data převzetí zboží. Prodejce je povinen vám vydat písemné potvrzení o přijetí reklamace, ve kterém uvede datum, popis závady a vaše kontaktní údaje. Reklamace

Výměna zboží

Vrácení zboží, které vám nesedí, nebo nesplňuje vaše očekávání, je snadnější, než si myslíte. Většina obchodníků vám umožňuje zboží bez udání důvodu vrátit do 14 dnů od jeho převzetí. Samozřejmě za předpokladu, že je zboží nepoškozené a v původním obalu. Někteří prodejci dokonce nabízejí delší lhůtu pro vrácení, a to až 30 dní. Před nákupem se proto vždy informujte o podmínkách vrácení zboží v daném obchodě. Pro vrácení zboží obvykle stačí vyplnit online formulář na webových stránkách prodejce a zboží zaslat zpět na jeho adresu. Peníze vám pak budou vráceny na účet, ze kterého jste platbu provedli. Výměna zboží za jinou velikost, barvu nebo typ je také možná. Kontaktujte obchodníka a domluvte se na detailech výměny.

Kontakt na prodejce

Pro více informací o produktech a službách nás neváhejte kontaktovat. Náš tým odborníků je vám k dispozici od pondělí do pátku od 8:00 do 17:00 hodin. Volejte na telefonní číslo +420 123 456 789 nebo pište na email info@firma.cz. Rádi vám zodpovíme veškeré vaše dotazy a pomůžeme s výběrem toho nejlepšího řešení pro vaše potřeby.

Navštívit nás můžete také osobně v naší prodejně na adrese Nádražní 1, Praha 1. Těšíme se na vaši návštěvu!

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: nakupování

Autor: Jindřich Březina

Tagy: about you vrácení zboží | e-shop